Tylko wartościowy tekst, moderowany.
Znaczną poprawę wentylacji możemy wdrożyć, montując nawiewniki w górnej części okna (zazwyczaj w ramie skrzydła nad szybą). Mogą to być nawiewniki sterowane ręcznie lub higrosterowane, czyli sterowane automatycznie, które umożliwiają przepływ powietrza oraz zabezpieczają przed pyłem, owadami i hałasem. Dostępne są również nawiewniki ciśnieniowe (samoregulujące). W ich przypadku wielkość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz domu i ma na celu podtrzymanie dużej wydajności nawiewnika. Okna PCV VEKA.
Nawiewniki (szczególnie higrosterowane) zapewniają dobrą wymianę powietrza, pomagają ograniczyć przepływ powietrza przy nieobecności domowników oraz zapobiec powstawaniu pleśni, grzybów czy parowaniu szyb.
Odpowiedni dobór okien i drzwi, parapetów, rolet – to decyzja, która musisz podjąć w trakcie budowy czy remontu mieszkania Decyzja którą musisz podjąć jest na tyle istotna, że może zadecydować o przyszłości Twojego budżetu.
Okna montowane do niedawna były na tyle nieszczelne, że same zapewniały znakomitą wentylację. Wynikało to z ich budowy oraz sposobu osadzania. Dopiero z nadejściem ery PCV pojawił się problem „zbyt szczelnych domów”. W zasadzie zarówno okna jak i drzwi powinny być możliwie szczelne, aby zapewnić maksymalną ochronę przed hałasem oraz stratami energii. Nie możemy jednak zaniedbać odpowiedniej wymiany powietrza wewnątrz ze światem zewnętrznym.
Montaż okien i drzwi na szybko może oznaczać, że wartościowe materiały nie spełniają oczekiwań. Straty ciepła pod parapetami, niewykończone progi drzwi są zdradliwe nawet w przypadku zastosowania najnowszych produktów renomowanych producentów. Okna pcv VEKA to najlepszy wybór.
Parowanie okien i zagrzybienie – to nie problem okien ! Pierwszym objawem nadmiernej wilgotności powietrza jest parowanie szyb w oknach i wykraplanie wody wokół okien oraz w narożach ścian zewnętrznych. W miejscach zawilgoceń rozwijają się grzyby pleśniowe.
Objawy te nie zawsze są przez mieszkańców utożsamiane ze złym działaniem wentylacji. W pierwszej kolejności upatrują oni przyczyny w złej izolacyjności termicznej okien i ścian. Oczywiście zimne okna i ściany zewnętrzne powodują wykraplanie pary wodnej z powietrza, ale to jedynie skutek nadmiernej wilgotności. Przyczyną zaś jest nieefektywne działanie kanałów wentylacyjnych.
Witam wszystkich serdecznie na tym wielotematycznym blogu. Poruszane są tutaj wszelkiego rodzaju tematy, od A do Z.
Piszemy i komentujemy o różnych sprawach. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie chwilę aby spędzić trochę czasu na tej stronie i znaleźć coś dla siebie.
Zachęcamy do czytania, komentowania, a także pisania postów.