Każdy obszar naszego życia jest dla nas rzeczą istotna. Wiadomo, że by w pełni realizować się w życiu, trzeba posiadać rozmaite hobby, trzeba odkrywać różne dziedziny życia. Nikt nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować, jeśli w jego życiu, nie będzie jakiegokolwiek aktywności fizycznej. Wiadomo, iż każdy powinien mieć trochę ruchu, aby móc w pełni i szczęśliwie egzystować. Podobnie wygląda sprawa także z innymi aspektami. Z pewnościa kultura w życiu człowieka [odgrywa znaczącą rolę. Bez wątpienia wprowadzenie nowych technologii, niesie za sobą określony wpływ na wyrażanie siebie, swoich odczuć, emocji w kulturze W zasadzie, niezależnie, z czym będziemy mieli do czynienia, co będzie dla nas piękne lub odpychające, co działa na nas i co sprawia, że bogacimy się wewnętrznie, można nazwać szeroko pojętą kulturą, kulturą, która może być zawarta w rzeczach materialnych, takich jak obrazy, rękodzieła, rzeźby, jak również i w tych niematerialnych, czyli w wystąpieniach teatralnych, w operze, w kabarecie. Każdy może indywidualnie zdecydować, jaki rodzaj sztuki mu odpowiada.

To, co aktualnie możemy nazwać nowoczesną technologią w kulturze, to bez wątpienia kabarety. Otaczaja nas na każdym kroku. Oglądamy audycje w radiu, one są. Wchodzimy na różnorakie strony internetowe, one są. Chodzimy na festyny, na imprezy sportowe, tam również mamy do czynienia z niejednym kabaretem. Niektóre nas śmieszą, kolejne wpływają na nas mobilizującą, z jeszcze innych tworzymy parodie, czy rozweselamy sobie, nasze szare życie. Przede wszystkim, taki rodzaj sztuki, pozwala nam inaczej spojrzeć na niektóre rzeczy i na pewne problemy. Możemy innym uzmysłowić, jak można wyrażać się w inny sposób, nie zawsze przez rzeźbę, czy granie w przedstawieniach teatralnych.

Z pewnością muzyka jest to dla nas rozrywką i zabawa. Spotykamy się z nią na każdym kroku, słuchamy jej w wolnych chwilach, leci ona nam, gdy jesteśmy w trasieoraz na imprezie. Jest nieodłączną częścią naszego życia i kultury.

Z pewnością, gdy chodzi o to, z czym związana jest sztuka, da się wymieniać w nieskończoność. W sztuce artysta wyraża siebie. Pokazuje to, co w niej najlepsze i uświadamia widzom, że trudna pracą pracą, można coś zrobić, co innemu sprawia zarówno przyjemnośc, jak i stosowną wiedzę.